AJANS

Dave Grohl: Yılın Geri Dönüş Haberi Celtic Frost!

Deli Kasap - 30 Temmuz 2006

Dağılan Nirvana'nın davulcusu, hala aktif ve de oldukça parlak günler yaşayan Foo Fighters'ın ise vokalisti, bestecisi, gitaristi ve söz yazarı olarak bilinen Dave Grohl, Rolling Stone dergisinin Temmuz sayısına verdiği demeçte şu cümleleri kullandı:

"Bu yaz çıkacağımız akustik turne sizi yanıltmasın, kalbimin derinliklerinde Heavy Metal yatıyor aslında' Bu yılın en büyük geri dönüşüne imza atmış olan grubu hemen söyleyeyim: Celtic Frost! Çok uzun süredir ortalarda görünmüyorlar ve albüm yayınlamıyorlar, bu yüzden belki de hiç duymadınız bu grubun adını. Celtic Frost 15 yıllık bir aradan sonra bir baş yapıt ile geri döndü. Albümün adı "Monotheist". Uzun süredir ilk kez bir albümün çıkışı beni böylesine heyecanlandırdı, öyle ki gece yarısı itibariyle Tower Records'ta beklemeye koyuldum (tabii ki şaraka yapıyorum, albümü İ-Tunes'dan aldım, salaklar!). Bu kadarkaranlık, kasvetli, korkunç ve de sert bir Metal albümü daha duyamayacaksınız uzun süre..."
Bizler gibi Celtic Frost'un geri dönüş haberini ilk günden beri takip edip, yayınlayanlar için olmasa bile özellikle Celtic Frost açısından grubun Amerika pazarı için son derece önemli bir açıklama olduğunu var sayabiliriz.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: