AJANS

Corey Taylor: "Yeni Slipknot Albümü İçin En Az İki Sene Var"

Deli Kasap - 30 Temmuz 2006

Bu yıl Grammy ödüllü Metal grupları arasına giren Slipknot'tan vokalist Corey Taylor yeni albüme dair birkaç açıklamada bulundu.
Kerrang Radio'nun yaptığı söyleşide şu an için tüm vaktini ve enerjisini, yeni albüm kaydettikleri ve turnesinde oldukları Stone Sour (aynı zamanda Slipknto'tan gitarist Jim Root'un da bulunduğu grup) grubu için harcadığını belirten kızgın sarışın, geri kalan Slipknot elemanlarının da şu sıralar bazı yan projelerle ilgilendiklerini vurguladı. (Bildiğiniz üzere grubun davulcusu Joey Jordison, Ministry grubunun son albümü "Rio Grande Blood" için baget sallamıştı ve hala Ministry ile birlikte turnede bulunuyor. Perkusyoncu Shawn Crahan ise yan proje grubu To My Surprise ile çalışıyor şu sıralarda ve yeni albüm yayınlamak üzereler.)
Corey, Slipknot'ın 9 kişi ile birlikte yeniden bir araya gelip albüm kaydetmesi için henüz iki senelik bir zaman dilimi olduğunu ve geri döndüklerinde gerçek anlamda bir "geri dönüş albümü" yapacaklarını ifade etti.
Bu arada grubun gitaristlerinden Mick Thompson'ın geçtiğimiz haftalarda billboard.com'a yaptığı açıklamada Slipknot'ın yakında yeni bir DVD yayınlayacağı da belirtilmişti. DVD'nin içeriği ile ilgili ayrıntılar ve çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: