AJANS

Chris Cornell: "Audioslave Dağılmıyor!"

Deli Kasap - 30 Temmuz 2006

Temmuz ayı içerisinde Audioslavein dağılma noktasına geldiği ve bu yaz sonunda çıkaracakları "Revelations" adlı albümlerinin de grubun son albümü olacağı yönünde ortaya atılmaya başlanan birtakım spekülasyonlara karşı bir müddet sessiz kalan grup, Chris Cornellın açıklamaları ile sessizliği bozdu.
Cornell spekülasyonların kendi solo albüm yayınlama projesi dolayısıyla ortaya çıktığını düşündüğünü belirterek "Biz bu tarz söylentilere alıştık artık. Üçüncü albümümüzü kaydettik ve en başından beri zaman zaman problemler yaşansa da dağılmak gibi bir fikir yok ortada. Albüm çıktıktan ve sizler de dinledikten sonra ne kadar iyi durumda olduğumuzu anlayacaksınız." dedi.
Bir yandan uzun yıllar sonra çıkaracağı solo albümü için de çalışmalarını sürdüren Cornell, bir yandan da ünlü film serisi James Bondun yeni filmi "Casino Royale"ın müziklerini yapmayı kabul etti.
Cornell olayı şöyle anlatıyor: "Bir Bond filmi için müzik yapmayı pek düşünmezdim. Çünkü büyük bir Bond hayranı değilimdir. Fakat bu yeni filmde Bondu oynayacak olan oyuncunun Daniel Craig olduğunu öğrendim ve kendisi önceki oynadığı filmlerdeki rolleri ile beğenimi kazanmış biri. Ve oldukça da farklı. Filmin çekildiği yer olan Praga davet edildim ve bana henüz tamamalanmış sahneler gösterildi. O haliyle bile bir Bond filminden çok farklı bir havası olduğunu anladım bu yeni filmin. Set ekibiyle, yapımcılar Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli ile, Craig ve diğer oyuncularla da tanıştım ve her şey gazet güzeldi."
Bu arada Cornell daha önce Madonna, Sheryl Crow, Paul McCartney & Wings, Carly Simon, Shirley Bassey, Tom Jones, Tina Turner, Gladys Knight, Sheena Easton, Duran Duran ve Garbage gibi isimlerden sonra bir Bond filminde şarkı söylemiş olan müzisyenler arasına girmiş olacak. Cornellin filmde söyleyeceği şarkının adı ise "You Know My Name".


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: