AJANS

Chimaira Yeni Firmalarını Buldu: Ferret Music Ve Nuclear Blast

Deli Kasap - 29 Ekim 2006

Son yılların ismi en çok zikredilen Amerikalı metalcore gruplarından Clevelandlı Chimaira, geçtiğimiz aylarda firması Roadrunner Records ile olan anlaşmasını bitirmişti hatırlarsanız. Bir süredir yeni bir firma arayışında olan grup Amerikadaki yayın hakları için Ferret Music ile (www.ferretstyle.com) anlaşırken, Avrupa ve Asya yayın hakları için ise Alman firma Nuclear Blast (www.nuclearblast.de) ile anlaşma imzaladığını açıkladı.
Grubun vokalisti Mark Hunterun konuya ilişkin sözleri şu şekilde: "Ferretdakileri uzun süredir yakından tanıyoruz ve gerçekten işlerinde çok başarılı olduklarını biliyoruz. Onlarla uzun vadeli güzel bir ilişke içinde olmak ve beraber iyi işlere imza atmak istiyoruz. Onlarla anlaşmak istiyorduk ve onların da bizle anlaşma imzalamak istediklerini duyunca çok sevindik açıkçası. Grubumuzla ilgili bizi heyecanlandıran bir vizyona sahipler ve en sonunda bizi anlayan bir ekiple çalışacak olmaktan dolayı kendimizi çok şanslı hissediyoruz."
Hunter sözlerine şöyle devam ediyor; "Nuclear Blastı ise Amerika dışındaki dostlarımızdan duyuyor ve biliyorduk. Firma yetkilisi arkadaşlarla Sounds Of The Underground turnesinin Avrupa ayağındaki bir konser öncesinde buluştuk ve onların da büyük birer Chimaira hayranı olması dolayısıyla çok mutlu olduk. Bu, yapacakları son iş olsa bile Chimaira ile anlaşmak istediklerine dair bir açlık seziyorduk gözlerinde. Bu da Amerika dışındaki yayın haklarımız için onları seçmemiz konusunda bizi endişeye düşürmedi açıkçası. Hayranlarımız sıkı dursa iyi olur, çünkü her iki firmamızın da Chimaira ile ilgili birçok heyecan verici projesi var!"
Grup şu anda yeni albümleri "Resurrection" üzerinde çalışıyor ve bu albüm daha önce God Forbid ile Trivium albümlerinde de yer almış olan prodüktör Jason Suecof ve artık herkesin metal müzikteki en iyi prodüktörler arasında gösterdiği Andy Sneap tarafından miksaj işlemine tabi tutulacak.


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: