AJANS

Cem Köksal'ın Yeni Albümünden Son Gelişmeler

Aşiyan Kutlu - 3 Şubat 2011

 

Yeni albüm "Vigilante"nin hazırlıklarına son hız devam eden Köksal; albümle ilgili son gelişmeleri sevenleriyle paylaştı. İngilizce şarkılarında vokalleri Mats Leven (ex-Therion, Yngwie Malmsteen) üstlendi. Türkiye'nin yetiştirdiği ve dünyada rock müzik platformunda önemli başarılara imza atan gitar virtüozu Cem Köksal 4 yıl aradan sonra yeni projesi... "Vigilante" ile sevenleriyle buluşuyor. Üç ayrı beş şarkılık EP şeklinde kısa aralıklarla piyasaya sürülecek olan konsept albüm "Vigilante"nin ilki için çalışmalar tamamlandı. EP üç İngilizce, iki Türkçe şarkıdan oluşuyor.

Daha önce Deep Purple ve Rainbow gibi grupların vokalistliğini üstlenmiş efsane rock müzisyeni Joe Lynn Turner ile çalışıp bir DVD ve canlı albüm kaydetmiş olan Cem Köksal "Vigilante" de yine dünya çapında bir yıldız ile yollarını birleştirdi. Therion, Yngwie Malmsteen gibi grup ve müzisyenlerin vokalistliğini yapan Mats Leven "Vigilante" albümündeki İngilizce parçaları seslendirdi. Türkçe parçalarda ise Cem Köksal halen canlı performanslarını beraber sürdürdüğü Mehmet Kaya ile çalıştı. Ekibin diğer üyeleri Çağatay Ateş (Bas Gitar), Bülent Güven (Klavye ve Gitar) ve Mert Alkaya'dan (Davul) oluşmaktadır. Albümde Nurhat Şensesli (Bas) ve Uğur Gülbaharlı'da (Klavye) performans sergilemiştir.

Ayrıca Cem Köksal'ın menajeri Ercan Türker'den  aldığımız bilgiye göre; şu an klip ve turne için hazırlıklar ve görüşmeler devam ediyor, 19 Şubat'taki Romeo Juliet konserinde Mats Leven'in albüme okuduğu 3 adet İngilizce parçayı Mehmet Kaya ilk kez seslendirecek, turnelerde ise Mats Leven, Cem Köksal'a eşlik edecek...

 Cem Köksal'ın Yeni Albümünden Son GelişmelerYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: