AJANS

CEM ADRIAN YENİ ALBÜMÜ "KAYIP ÇOCUK MASALLARI"NIN LANSMAN KONSERLERİNE ANKARA'DAN BAŞLIYOR!

Deli Kasap Haber Ajansı - 29 Kasım 2010

Cem Adrian; bir "his performansı" olarak nitelendirdiği "Kayıp Çocuk Masalları" adlı yeni albümünün lansman konserlerine Anadolu'dan başlıyor! Albümü Aralık ayında piyasaya çıkacak olan Adrian; beşinci albümünü beş farklı şehirde tanıtacak. "Yalnız ama kıymetli çocuklara anlatılacak çok masal, söylenecek çok şarkı var" diyen sanatçı, bu şarkıları ilk olarak 2 Aralık 2010, Perşembe akşamı Ankaralı hayranlarıyla paylaşacak.

 CEM ADRIAN YENİ ALBÜMÜ  

"Kayıp Çocuk Masalları"nı bir ses performansı değil, his performansı olarak tanımlayan Cem Adrian; yeni albümünde söz ve müziklerinin tamamı kendisine ait 12 parça seslendiriyor. Piyano, yaylı sazlar ve gitarlar eşliğinde, Cem Adrian'ın insana dair yoğun duyguları aktardığı "Kayıp Çocuk Masalları" albümü; "Bir gün bulur birbirini tüm kaybolmuş çocuklar", "Ve bir gün zaman, akan nehir gibi alır götürür üstümüzden çamuru" gibi hüzünlü ama umutlu şarkı sözleriyle dikkat çekiyor.

 

Prodüktörlüğünü "Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti" ve "Emir" albümlerinde olduğu gibi yine kendisinin üstlendiği "Kayıp Çocuk Masalları"nda Adrian; sevilen müzisyenler Aylin Aslım ve Murat Yılmazyıldırım'la düet yapıyor.

 

Cem Adrian, iki yıl aradan sonra çıkardığı yeni albümünün lansman konserlerinin ilkini; 2 Aralık 2010, Perşembe akşamı Ankara If Performance Hall'da gerçekleştirecek. Adrian, Ankara'nın ardından 3 Aralık Cuma akşamı Eskişehir Glow'da, 4 Aralık Cumartesi akşamı Bursa Resimli Bar'da, 8 Aralık Çarşamba akşamı İstanbul Ghetto'da ve 10 Aralık Cuma akşamı İzmir Noxx'ta sevenleriyle buluşacak.

 

 

 

Bilgi için:     www.cemadrian.com

www.cemadrian.netYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: