AJANS

Bullet For My Valentine'ın Yeni Albümü: Fever

Deli Kasap - 7 Temmuz 2010

Çoğu rock ve metal grubu gibi Bullet For My Valentine da; Metallica, Iron Maiden, Megadeth ve Slayer gibi metal tanrılarından ilham alarak kariyerine başladı. 1998 yılından beri birlikte çalışan grup üyeleri Bullet for My Valentine olarak ilk albümleri "The Poison"ı 2005 yılında yayınladı. Albümün yakaladığı satış başarısının ardından grup Rob Zombie ile turneye çıktı. İkinci albüm "Scream Aim Fire" yayınlandığında Billboard 200 listesine 4.sıradan giriş yaparak başarısının bir üst seviyeye taşıdı. Bullet for My Valentine ayrıca Kerrang dergisi tarafından "En İyi İngiliz Grup", "En İyi Çıkış Yapan İngiliz Grup" gibi ödüllerin ve ayrıca "Metal Hammer - Golden God" ödüllerinde de ise "En İyi İngiliz Grup" ödülünün sahibi olarak saygı değer metal müzik grupları arasında yerini aldı.

Bullet For My Valentine'ın Yeni Albümü: Fever

Bullet for My Valentine, 2010 tarihli yepyeni albümü FEVER ile başarısını bir üst seviyeye çıkarıyor! Grubun 3. albümü olan "Fever" yayınlandığı anda tam 71000'lik albüm satışına ulaşarak Amerika'daki Rock & Metal albümleri sıralamasında zirveye yerleşti! Prodüktörlüğünü Linkin Park'ın da prodüktörlüğünü yapmış olan Don Gilmore'un üstlendiği Fever; Avustralya, İngiltere, Japonya, Almanya, Avusturya ve İsviçre'de de en çok satan ilk 5 albüm sıralamasında yer aldı! Albüm ayrıca "Billboard Rock & Alternative" listesinde 1 numaraya yerleşti! Albümün çıkış parçası "Your Betrayal" ve ikinci single ise "The Last Fight" oldu. "The Last Fight" videosunun yönetmenliğini Korn ve Slipknot videolarını da çekmiş olan ünlü yönetmen Paul R. Brown üstlendi.

Bullet For My Valentine "Fever" ile Amerika'daki Rock & Metal albümleri sıralamasında zirveye yerleşti!

"Fever" albümü Avustralya, İngiltere, Japonya, Almanya, Avusturya ve İsviçre'de de en çok satan ilk 5 albüm sıralamasında!

"Metallica için "Black Album" neyse bizim için de "Fever" o kadar önemli bir albüm!"

BFV vokalisti Matt Tuck FeverYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: