AJANS

Bu gece kıyamet kopacak

Deli Kasap Haber Ajansı - 21 Mayıs 2011

90'ların başı - Death Metalin Altın Çağı. Avrupa ve Amerika'da salgın gibi yayılan bu türün her iki kıtada oldukça güçlü temsilcileri vardı. Amerika'da Death, Morbid Angel, Obituary başı çekerken Avrupa'da Napalm Death, Pungent Stench, Gorefest gibi isimler bu tarzın zirvesindeydi.

Pungent Stench 1988 yılında Avusturya'nın Viyana şehrinde kuruldu. İlk albümleri "For God Your Soul For Me Your Flesh" ile Avrupa Death Metal listelerine adeta bomba gibi düştü. Alışılmadık soundları, işledikleri cesur ve rahatsız konularla çok kısa sürede dünyada oldukça geniş bir fan kitlesine ulaştılar.

Pungent Stench Türkiye'yi ilk defa 1992 yılında ziyaret etti. Sodom'la beraber olması gereken konser Pungent Stench daha 4. parçayı çalarken çıkan olaylar yüzünden iptal edilmişti. 1995-1999 yılları arasında aktif olmayan grup 2001 yılında yayınladığı "Masters of Moral, Servants of Sin" albümü ile oldukça sıkı bir dönüş yaptı. 2004'te rahatsız tarzlarına "Ampeauty" adlı bir şaheser daha eklediler. 2006 yılında İstanbul'u konser için bir kez daha ziyaret eden Death Metal Efsanesi 2007 yılında yeni albüm kayıtlarındayken grup kurucuları Martin ve Alex'in şiddetli kavgaları yüzünden grubu sonsuza dek dağıtma kararı aldılar.

Pungent Stench Tribute projesi Türkiye'de ve Dünya'da ilk defa uygulanacak bir konser projesidir. Riot Promotions ve UÇK Grind'la iyi dostluğu olan grubun gitar vokalisti Don Cochino bizi kırmadı ve bu projede yer almanın kendisi için "gurur verici ve sevindirici oldugunu" vurguladı. Grupta Bass Gitarı Türkiye'de 90'larda Extreme müziğe en çok emeği geçen Death Room'un unutulmaz ismi Hakan Nurcanlı çalacak. Davulda ise Avusturyalı Death Metal Grubu Hollenthon'un metronom uzmanı Mike Gröger olacak. Dünyada ilk ve tek defa izlenecek olan bu kadrodan önce geceyi Biocrime, Art Diktator ve UÇK Grind ısıtacak. Extreme Deformity, For God Your Soul For Me Your Flesh, Blood, Pus And Gastric Juice gibi hit parçaları bu flaş gecede tekrar dinlemek ve 90'ların hastalıklı ruh halini tekrar solumak için basılmış olan 166 adet biletten bir tanesini kendinize bir an evvel ayırmayı ihmal etmeyin !

Bu gece kıyamet kopacakYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: