AJANS

Bir Pink Floyd Plağının 40 Yıl Hatırı Vardır

Deli Kasap Haber Ajansı - 21 Mart 2013

Rock müziğin melankolik prensleri, progresif rock'ın en popüler ikonları, aşılamayan bir müzik ekolü olan Pink Floyd'un 1970'lerin en önemli rock albümlerinden biri olan "The Dark Side of the Moon" adlı plağının 24 Mart 2013 itibariyle 40. yılını doldurduğunu biliyor muydunuz? Bilmiyorsanız işte öğrendiniz. O zaman lütfen şu an dinlediğiniz sikko müziklere bir ara verin ve efsanevi albümü hemen çalmaya koyulunuz.. Grup, 40. yıl şerefine bir takım etkinliklerde bulunacak. 24 Mart günü 00:00'dan itibaren Pink Floyd'un resmi sosyal medya hesapları ve resmi web sitesi olan www.pinkfloyd.com üzerinden başlayacak olan kutlama çalışmaları şöyle gelişecek:
00:01 itibariyle www.pinkfloyd.com ana sayfası değişecek, ana sayfada yüksek çözünürlükte kaydedilebilir bir poster yayımlanacak.

Bir Pink Floyd Plağının 40 Yıl Hatırı Vardır
www.pinkfloyd.com adresinde yeni bir video klip yayımlanacak ve albüme ismini veren 'The Dark Side Moon' ana sayfada gözükmeye başlayacak. Müzikçalar çalışmaya başlayacak ve albümün tüm şarkıları çalacak. Dinleyiciler şarkıları durdurma, başlatma, bitirme şansına sahip olsa da hiçbir şarkıyı atlayamayacaklar.
Pink Floyd hayranları, yazdıkları yorumlar, paylaşımlar, anılar ve düşünceler ile bu kutlamaya dahil edilecekler. Gün boyunca tüm dünyada #darkside40 etiketiyle Twitter üzerinden yazılan her yorum, her paylaşım ile birlikte ana sayfada bulunan 'Ay' yavaş yavaş kararacak. 'Ay'ın yüzeyinde bir noktaya tıklandığında Floyd hayranlarının yorumları, paylaşımları görülebilecek.
25 Mart 00:01 itibariyle 'Ay' tamamen kararmış olacak, ancak atılan tweet'ler hala görülüyor olacak. Atılan tüm tweet'ler arşivlenecek, böylece daha sonraki projeler için kullanılabilecek.

Bir Pink Floyd Plağının 40 Yıl Hatırı VardırYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: