AJANS

Bir fanzin Mucizesi: Coffinfeeder Distro Fanzine

Deli Kasap Haber Ajansı - 4 Eylül 2012

Bursalı arkadaşımız Özgür Altınkaynak, 2012 senesinde Coffinfeeder Distro Fanzine vasıtası ile fanzin mucizesini yaşatmaya kararlı gözüküyor. Ayak tırnağından saç teline underground ve yüzde yüz yerli ve tamamen renkli el emeği göz nuru bu fanzinin hemen hemen tüm yükünü Özgür Altınkaynak çekiyor.

990'larda varlığını tamamen ana akım medyaya alternatif olarak sisteme çomak sokmakla anlamlandıran fanzin kültürünün heavy metal/rock ayağı 2000'lerde köktenci bir şekilde ayrıştı. Ağırlıklı olarak 90'lar müzikal fanzin kuşağını temsil ettiğini söyleyebileceğimiz Laneth/Non Serviam ve Şebek gelenekleri iki ana savrulmayla devrimci sola yaklaşan delikasap.com ve Bluejean'e iltihak ederek varlığını nihayetlendiren Laneth/NS olarak değerlendirilebilir.

İnternet devrimi sadece fanzin kültürünü dönüştürmekle kalmadı ana akım medyayı da derinden sarstı. Bu durum konjonktürel olarak e-mecmuaları, siber sözlükleri ve blogları yeni ve alternatif sosyal mecralar olarak Twitter, Facebook gibi majör sosyal paylaşım sitelerinin paralelinde konumlandırırken, fiziksel ortamda yayın yapmaya çalışan Coffinfeeder gibi oluşumları, doğası gereği "dijital çağda analog takılan Don Quijoteler" pozisyonuna sokuyor.

Tamamı İngilizce ve dış piyasaya da yönelik kotarılmış Coffinfeeder Distro Fanzine, ne olursa olsun saygıyı hakeden bir yayın olarak literatürdeki yerini alıyor.

İrtibat adresi: http://www.coffinfeeder.com

http://www.facebook.com/coffinfeeder.distro

Biz delikasap olarak delileri severiz, o yüzden bu deli arkadaşımıza da selamlarımızı yolluyor, yayın hayatında başarlar diliyoruz.............................................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bir fanzin Mucizesi: Coffinder FanzineYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: