AJANS

Benim Santana'm İşini Bilir! (Peh)

Murat Arda - 27 Eylül 2010

Santana, tüm zamanların en iyi gitar klasiklerini bir araya getirdiği yepyeni bir albümle müzikseverlerin karşısına geçiyor! Günümüzün en değerli müzisyenlerinden ve yaşayan efsanelerinden biri olan Carlos Santana'nın en iyi gitar klasiklerini yeniden yorumladığı bu albümde, sanatçıya birbirinden ünlü müzisyenler eşlik ediyor!  E gitaristliğine elbette şapka çıkarıyoruz lakin Santana Dede bu işin tüccarlığı konusunda harbiden de bazan eşşeğin dötüne su kaçırıyor gibi geliyor bana.

Benim Santana'm İşini Bilir! (Peh)

Santana'nın bu yepyeni albümünde; India Arie ve Yo Yo Ma ile The Beatles şarkısı "While My Guitar Gently Weeps", Joe Cocker vokali ile Jimi Hendrix 'in "Little Wing" şarkısı, Velvet Revolver ve Stone Temple Pilots gruplarından tanıdığımız Scott Weiland vokali ile (Kambersiz düğün olur mu, önceki yazılarımdan birinde Stones'a ne kadar öykündüklerinden dem vurmuştum, sanki Scott Deli Kasap okumuş da bize nazire yaparcasına bu parçayı seçmiş gibi geldi birden) The Rolling Stones şarkısı "Can't You Hear Me Knocking", Chris Cornell vokali ile Led Zeppelin şarkısı "Whole Lotta Love" (Bu çocuğa da doktorlar zorlama sesini dedikçe kendini paralıyor, geleceğin Tom Waits'i olacak bence), Linkin Park grubunun vokalisti Chester Bennington'ın vokali ile The Doors şarkısı "Riders On The Storm" (Kötü seçim), Papa Roach grubunun vokalisti olarak tanıdığımız Jacoby Shaddix vokali ile Deep Purple şarkısı "Smoke On The Water" (Bak bu enteresan olabilir), Chris Daughtry vokali ile Def Leppard şarkısı "Photograph", gibi birbirinden ünlü isimlerle kaydedilmiş efsaneleşen rock klasiği şarkılar yer alıyor!

Rock tüccarı Santana'nın büyük merakla beklenen bu albümünde yer alan şarkılar, ünlü müzik dergisi Deli Kasap'tan değil ama Rolling Stone ve Q'nun hazırladığı listelerden ilham alınarak hazırlandı! Albümün prodüktörlüğünü ise Clive Davis üstlendi.

Albümde ayrıca Santana ve Rob Thomas'ın 10. yılını kutlayan ve klasikleşen hit şarkısı "Smooth"un prodüktörlüğünü yapmış olan Grammy ödüllü müzisyen Matt Serletic ile Creed ve Chris Cornel gibi isimlerle yaptığı çalışmalarla tanınan 2 kez Grammy adayı olan Howard Benson'ın şarkıları yer alıyor. Ticari bir çalışma olsa da gene de meraklandım, özellikle Papa Roach elemanı nasıl Purple terennüm edecek, bir kulak vereceğim.

Benim Santana'm İşini Bilir!
  Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: