AJANS

Battle Of The Bands 2006 İçin Başvurular Başladı!

Deli Kasap - 30 Ağustos 2006

Amatör müzik gruplarına müzik piyasasının kapılarını aralayan "Battle Of The Bands", bu sene Radyo Boğaziçi'nin geleneksel "13. Sınırsız Müzik Günleri" kapsamında 8. defa düzenleniyor!
Battle of the Bands'in asıl amacı belki de normal yollardan ulaşamayacakları plak şirketlerini amatör olarak müzik hayatına devam eden gruplarla buluşturmak, onlara müzik piyasasının kapılarını aralamak ve böylece gizli yetenekleri gün ışığına çıkarmaktır. Böyle bir yarışmanın var olması birçok müzisyeni ateşleyecek ve Türkiyede müzikal kalitenin çıtası en azından amatör müzik alanında yükselecektir. Bunların yanında, Türkiyede üzerine pek düşülmeyen müzik tarzları da bu yarışmayla seslerini duyurma şansını bulmakta ve özellikle de gençlerin bu müziklere bakış açılarını etkilemektedir.
Birçok sanatçı ve grubu müzik dünyasıyla tanıştıran Battle of the Bands, 8 yılda aralarında Dorian, Anima, Zardanadam, Gripin, Yeni Harman gibi günümüzde beğeniyle dinlenen ve sevilen, kendi dinleyici kitlesine ulaşmış pek çok isme sahne oldu.
Bu yıl Dream Tv ile Dream, Yüxexes, Volume, Rolling Stone ve İstanbul Plus dergilerinin medya sponsorluğunu üstlendiği yarışma sonucunda ilk üçe giren gruplara Studyo Unique ücretsiz kayıt şansı verirken ayrıca para ödülü ve süpriz ödüller verilecektir.
1998 yılından bu yana düzenlenen Battle of the Bands, tüm Türkiyeden başvuran amatör müzik gruplarının katılımlarıyla gerçekleşmektedir. Battle of the Bandse katılan grupların değerlendirilmesi, elenmesi ve kazanan grubun belirlenmesi ise müzik piyasasının nabzını elinde tutan plak şirketlerinden gelen temsilcilerden ve müzik dünyasının tanınmış simalarından oluşan bir jüri tarafından yapılmaktadır. Battle of the Bandsi Türkiyedeki en ciddi ve dikkate alınan müzik yarışmalarından biri yapan da, tarafsızlıktan ödün vermeyen ve Türkiyede amatör müziğin gelişmesi ve yeni yeteneklerin ortaya çıkması için çabalayan jürisidir.
Battle of the Bands iki aşamadan oluşmaktadır. Birinci aşama ön eleme safhasıdır. Bu bölümde, başvurular (demolar) jüri tarafından dinlenir ve bir çeşit ön elemeye tabi tutulurlar. Bu ön eleme sonucunda, finalde yarışmaya hak kazanan gruplar belli olur. İkinci aşama ise finaldir. Her yıl, Battle of the Bands finaline ön elemeyi geçmiş 8 grup kalır ve jüri önünde canlı performanslarını sergileyerek birincilik için mücadele ederler.
Daha ayrıntılı bilgi ve başvuru için:
Mustafa (0 535 943 90 03)
Oral (0 535 749 99 13)
David (0 555 226 54 73)

www.radyobogazici.net
bob@radyobogazici.net

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: