AJANS

Barış Ursavaş'ın Sudan Hayalleri

Deli Kasap Haber Ajansı - 3 Nisan 2014

Müziği "sudan hayal" olarak görmeyen Barış Ursavaş'ın ilk albümü ve video klibi internet üzerinden yayında. Albümde yer alan tüm şarkıların söz-beste ve yorumu Barış Ursavaş'a ait.

Barış Ursavaş, "Sudan Hayaller" adlı ilk albümüyle müzik dünyasına adımını attı. Aşk Müzik Yapım tarafından yayınlanan yedi şarkılık albümünde şehir insanlarının gündüz düşlerine ve günlük kaygılarına değinen Ursavaş'ın şarkıları, karakteristik ve olgun tınısıyla dikkat çekiyor.

Müzik hayatına orta okul yıllarında gitar çalarak başlayan Barış Ursavaş halen İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Yrd. Doç. Dr. olarak ders veriyor. Müzikle iç içe bir yaşam süren ve 2009 senesinden beri albümü için çalışmalarını sürdüren Ursavaş'ın "Sudan Hayaller" isimli ilk albümünde; elektrik gitarda Berk Atav ve Nuri Onur Yeniçeri, klavyede Faruk Tugayoğlu, saksafonda Fırat Avcı, bas gitarda Serhat Uzunçavdar ve davulda Can Turfan kendisine eşlik ediyor. Albümün düzenlemesi ise Engin Özyılmaz ve Barış Ursavaş'a ait.

Barış Ursavaş, kendisini "singer-song writer" olarak değil, "aşık" olarak tanımlıyor. Ursavaş; albümündeki şarkıların kendi yaşamından izler taşıdığını ve müzik ile uğraşanların çabalarının "Sudan Hayaller" olarak görülmesinden dolayı, albümünü de bu isimle çıkartmayı tercih ettiğini belirtiyor.

İlk video klibini Ayşegül Erbek yönetmenliğinde "Belki Böylesi Daha İyidir" adlı şarkı için çeken Barış Ursavaş'ın yedi şarkıdan oluşan ilk albümü "Sudan Hayaller"e Itunes Store, Amazon ve Spotify gibi 300'e yakın dijital platformdan ulaşılabiliyor.

Barış Ursavaş'ın Sudan HayalleriYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: