AJANS

Atheist'in Kasım'da Çıkacak Albümü Jupiter'in Kapağı Yayınlandı

Deli Kasap - 3 Eylül 2010

1993'te dağılmalarının ardından 2005'te tekrar toplanan teknik death metalin öncüsü Atheist'in, Kasım'da Jupiter adıyla yeni bir albüm çıkartacağını duyurmuştuk.  (bkz: http://www.delikasap.com/yazi/ajans/atheist-geliyor-savulun/1630)

Yeni albümün hazırlıkları sırasında bassist Roger Patterson gruptan ayrılmıştı. Grubun beyni Kelly Shafer, bu ayrılığın albümün çıkış tarihini ertelemeyeceğini söylemişti. Atheist gitaristi Jonathan Tomphson kayıtlarda bassları da çaldı. Zaten Tomphson, Atheist davulcusu Steve Flynn'in diğer grubu Gnostic'te de bassları çalıyordu.

Patterson'un ayrılığının, grubu ve albümün çıkış tarihini etkilemeyecek olmasıyla derin bir oh çeken fanları, şimdi de yayınlanan albüm kapağıyla daha da heyecanlanmış durumda. Zira, kapak daha öncekileriyle karşılaştırıldığında sert bir görünüm veriyor.

Atheist'in Kasım'da Çıkacak Albümü Jupiter'in Kapağı Yayınlandı

 

Grup ile ilgili daha fazla bilgi için, geçtiğimiz dönemde Delikasap'ta yayınlanan yazıya bir göz atın deriz: Death Metal'in Kalıplara Sığmayan Çocukları: Atheist (http://www.delikasap.com/yazi/muzik-odasi/death-metalin-kaliplara-sigmayan-cocuklari-atheist/1676)Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: