AJANS

Anti-Ghost'çular örgütlendi

Deli Kasap Haber Ajansı - 18 Temmuz 2014

Son yılların öne çıkan, pek çok metal severin önce şüpheyle yaklaştığı ancak hem müziği hem de teatral yönüyle ilgi odağı haline gelen ve geçtiğimiz günlerde İstanbul'u sallayan Ghost, tantanayı ve cafcafı seven metal piyasasınca fazlasıyla sırtı sıvazlanan bir grup olarak, hatırısayılır bir izleyici kitlesine ulaşmayı başardı.

Öte yandan özellikle grubun alakasız bir şekilde King Diamond gibi oldschool dehalar ile karşılaştırılmasına haklı tepkiler de yok değil. Change.org üzerinden yürütülen imza kampanyası da bu durumdan rahatsız olanların da varolduğunu gösteriyor. Ghost gibi grupları dinlemek suretiyle Black Sabbath, Iron Maiden ve Judas Priest gibi "gerçek" metal gruplarına haksızlık edildiğini söyleyen "Sven Armdacht" takma adlı şahsın başlattığı bu karalama kampanyasında grubun esinlendiği gruplar olan "Mercyful Fate, King Diamond ile hiç bir alakası olmadığı" hatta ulu "Blue Öyster Cult'un dilüe bir versiyonu olduğu" ifadeleri geçmekte.

İşte Ghost'u Bitirme Planı!

Kampanyaya destek olmak için adres ise aşağıdaki linkte:

https://www.change.org/petitions/ghost-band-shut-down-the-swedish-retro-metal-band-ghostYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: