AJANS

Andreas Kisser Ve Derrick Green'den Çarpıcı Açıklamalar

Deli Kasap - 30 Mart 2006
Sepultura'dan gitarist Andreas Kisser ve vokalist Derrick Green, İngiliz Terrorizer dergisine verdikleri röportajda Max Cavalera'nın geri dönmesine yönelik çıkan haberlere değindiler.
Son zamanlarda iyice artan "Max Cavalera Sepultura'ya geri dönüyor mu?" dedikoduları üzerine Andreas Kisser şunları söyledi: "Bu söylenti yıllardır dönüp duruyor. Herkes hala Max geri dönecek mi diye soruyor. Bildiğiniz gibi Judas Priest ve Anthrax yaşadıkları tüm o olayları bir kenara itip, 15 yıl sonra orijinal kadrolarına döndüler. Bu bence saçmalık. Max'le birlikte olunca duyacağımız şeyleri kaldıramayabiliriz. çünkü her şey çelişkili olacaktır. Geçmişte Max'in bir daha asla Sepultura'da çalmak istemiyorum demesi ve sonrasında da belki Igor'la bir konsere çıkarım demesi gibi Bence Sepultura bu noktada saygıyı hak eden taraf. Ama birileri çıkıp da milyon dolarlar önerirse olur mu bu iş? Hiç sanmam. Bu bizim popülaritemizi yok edecek bir hareket olacaktır. Max'i gerçekten özlüyorum. Şu anda üç çocuğum var ve sadece o bir tanesini biliyor. Aynı şekilde kardeşi Igor'un 4 çocuğundan sadece ikisi biliyor Max'i Bizler birlikte çok güzel şeyler yaptık, her şey yolunda ilerledi ama bitti! Tam 10 senedir Max'le bir kere bile konuşmadım. Gruptan ayrıldığı 1996'daki Brixton Academy Londra konserinden beri"

Konuyla ilgili olarak Sepultura'nın Max sonrası mikrofonu emanet ettiği Derrick Green ise şunları söyledi: "Bu söylentiler bence absürt. Neden olduğunu anlatayım. Motley Crue ve Anthrax gibilerine bakın. 'Klasik Kadro' olayına döndüler. Turne yapıyorlar, eski şarkıları çalıp o eski havayı yakalamaya çalışıyorlar ama yeni bir albüm? Bence çok kötü olacak. Bence bu tarz gruplar ölü gruplardır. Sürekli Max'in geri dönüp dönmeyeceği soruluyor. Eğer geri dönerse bu ondan sonra yapılan tüm Sepultura işlerine ve gruba bir yumruk atmak, hayranları tokatlamak gibi bir şey olur. Asla asla denmez fakat bu olayın gerçekleşeceğini sanmıyorum. Bu kolay yoldan para kazanmanın legal yolu bence. Bu, sıcak para demek. İşte bu da müzik endüstrisinden nefret etmemin bir sebebi zaten!"

Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: