AJANS

Alison Balsom ve Scottish Ensemble Türkiye'de

Deli Kasap Haber Ajansı - 15 Mart 2012

Alison Balsom, kısa süre önce ikinci kez kazandığı "Classic BRIT Ödülleri"ile "Yılın Kadın Sanatçısı" ödülünü kazanarak yıldızını parlatan trompetin usta yorumcularından biri.
Yetenekli olduğu kadar güzel olan sanatçı bu ödülle klasik müziğin önemli elçilerinden biri olarak ününü sağlamlaştırırken kendine özgü tonuyla da uluslararası çevrede seçkin ve çığır açan müzisyenlerin arasında yerini aldı.

"Classic FM", "Gramophone" ve "Echo Klassik" gibi pek çok prestijli ödülü de kazanmış olan Balsom, kendi enstrümanı için mevcut eserlerin transkripsiyonlarını ve aranjmanlarını yapmanın yanı sıra yeni trompet yapıtlarına olan ilgisiyle de biliniyor.
Sanatçı Şubat 2011'de Londra'daki Wigmore Hall'da prömiyerini yaptığı MacMillan'ın yeni eseri "Seraph"ı İstanbul'da, elektronik ve halk müziğinin en önemli isimlerinden, İskoçyalı sanatçılar grubu Scottish Ensemble ile birlikte ilk kez İş Sanat'ta seslendirecek. İngiliz sanatçı Alison Balsom ve Scottish Ensemble'nin 17 Mart'taki konserini kaçırmayın! Biletler Biletix'te!

Alison Balsom ve Scottish Ensemble Türkiye'deYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: