AJANS

11. Roxy Müzik Günleri İçin Başvurular Başladı!

Deli Kasap - 30 Mart 2006

Türkiye'nin farklı bölgelerinden genç müzisyenlerin, seslerini geniş kitlelere duyurma imkanı bulduğu Tuborg Roxy Müzik Günleri başvuruları 13 Mart 2006 Pazartesi günü başlıyor.Bu yıl 11'incisi düzenlenecek Tuborg Roxy Müzik Günleri'ne genç müzisyenler farklı türlerdeki besteleri ile katılabiliyor.
Beste yapan, kendi müziğinin peşinde olan genç müzisyenlerin heyecanla beklediği Tuborg Roxy Müzik Günleri başlıyor.
11. Tuborg Roxy Müzik Günleri'nin tanıtım toplantısı 7 Mart 2006, Salı günü Roxy'de gerçekleştirildi.
Geçmişten günümüze Roxy Müzik Günleri'nin anlatıldığı kısa film gösterimi ile başlayan tanıtım toplantısında, 2005 yılı Roxy özel ödülü alan grup Mai, bir konser verdi.
Toplantıda konuşan 11. Tuborg Roxy Müzik Günleri Jüri Başkanı, Moğollar grubu üyesi Taner öngür, uzun süredir devam eden bir organizasyon olan Roxy Müzik Günleri'nin, kendilerini göstermek isteyen genç müzisyenler için iyi bir fırsat yarattığını söyledi.
11. Tuborg Roxy Müzik Günleri'ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar için başvurular 13 Mart 2006, Pazartesi günü başlıyor. Genç müzisyenler, Türkiye'nin dört bir yanından farklı türlerdeki besteleri ile 24 Nisan 2006 tarihine kadar başvuruda bulunulabilecek.

Jüri üyeleri: Kaan Yüceil (Roxy), Taner öngür (Moğollor), Güven Erkin Erkal (Radyo D), Şafak Ongan (Dream TV), Hakan Tamar, Nurbanu Anter (Sony BMG Music), Nalan Demirci (EMI Music), Ece Duyar (Tuborg), Murat Hasarı (müzisyen), ömer Ahunbay ve Hakan özer (Jinglehouse), Oğuz Kaplangı (Elec-Trip Records).

Katılım Şartları: 11. Tuborg Roxy Müzik Günleri'ne katılmak isteyen müzisyen ve gruplar, en az iki parçanın yer aldığı demo CD'yi, müzik tarzı ve grubu anlatan tanıtıcı bilgiyle birlikte Roxy Kulüp Sıraselviler Caddesi, Aslanyatağı Sokak No:7 Beyoğlu adresine gönderebilir. 30 Nisan - 1 Mayıs 2006 tarihleri arasında yapılacak ilk elemelerin ardından finalistler, 2 Mayıs'ta www.roxy.com.tr internet sitesinde açıklanacak. Finale kalan müzisyen ve gruplar, 8 Mayıs Pazartesi, 9 Mayıs Salı, 10 Mayıs çarşamba, 11 Mayıs Perşembe geceleri jüri önünde canlı performanslarını sergileyecekler.

Aralarında Teoman, Kurban, Cold House, Bağdat Avenue, Dejavu gibi sevilen pek çok ismi ve grubu ağırlayan Tuborg Roxy Müzik Günleri'nin 2006 yılı finalisti, 18 Mayıs 2006, Perşembe günü Roxy'de düzenlenecek ödül töreni ile açıklanacak. Yarışmada dereceye girenler para ödülünün yanı sıra Tuborg, Roxy ve Jüri özel ödüllerini de kazanma şansını yakalayacaklar.

11. TUBORG ROXY MüZİK GüNLERİ TAKVİMİ
13 Mart-24 Nisan - Başvuru Tarihleri
30 Nisan-1 Mayıs - Jüri Değerlendirmeleri
2 Mayıs - Finalistlerin basına açıklanması
8 Mayıs Pazartesi - I. Performans Gecesi
9 Mayıs Salı - II. Performans Gecesi
10 Mayıs çarşamba - III. Performans Gecesi
11 Mayıs Perşembe - IV. Performans Gecesi
18 Mayıs Perşembe - öDüL TöRENİ -KONSER

Ayrıntılı Bilgi: www.roxy.com.trYazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: