AJANS

11. ROCK STATION FESTİVALİ!!!

Kubilay Samyeli - 24 Ağustos 2008
11. ROCK STATION OPEN AIR FESTİVALİ
4 / 5 EKİM 2008 (Cumartesi / Pazar)


11. Rock Station Open Air festivali 4-5 Ekim tarihlerinde ODTÜ mezunları derneği Vişnelik Çim Amfi'de gerçekleşecektir.

İlki 26 Ekim 1997 tarihinde gerçekleşen Rock Station Open Air festivali, Türkiye'nin düzenlenmiş ilk rock festivali olma özelliğini taşımaktadır. Ankara ve çevre illerden gelen rock müzik tutkunlarının vazgeçilmezi haline gelen festival bu sene 11. kez karşınızda. Bu sene de rock müzik alanında isim yapmış sanatçı ve grupların katılımıyla binlerce müziksever ile buluşmaya hazırlanıyor. Festival, dev yeşil bir alan olan ODTU Mezunları Derneği Vişnelik Çim Amfi'de gerçekleşecek.

11 yıldır ilk amacımız; bir kültür şehri olarak bilinen Ankara'nın farklı, özgün ve güçlü bir etkinliğe sahip olması ve bu alandaki boşluğun doldurulması. İkinci amacımızsa; rock müzisyeni ile müzikseverlerini iyi bir ses ve sahne sistemi ile buluşturarak, her zaman anılarda anlatabilecekleri iki gün yaşatmak. Diğer bir amacımız ise; dünyada rock müzik festivalleri bir yaşam şekli olarak algılanmakta. Bu zevkli aktiviteyi ülkemizdeki insanlara da yaşatmak.

2 gün süren festival, Ankara'nın kültür, sanat ve eğlence hayatına yeni bir değer ve canlılık katarken bir yandan da Anadolu'da gerçekleşen en büyük rock festivali olma özelliğini kazandı. Bu anlamda geçirdiğimiz 11 sene içinde festival, ülkemiz basınında sıkça yer alırken,  dünya basınında da 50'den fazla haber olmuş ve televizyon haberlerinde geniş yer almıştır. Festival; 4 Ekim' de kapılarını tüm rock severlere açacak ve rock müzik severleri bu yıl da rock'a doyurmayı amaçlıyor.

4 - 5 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek 11. Rock Station Open Air Festivalinde gitar çalan herkesin örnek aldığı virtüöz Victor Smolski'li ve güçlü ses Peter (Peavey) Vagner'lı 1985'den bugüne aralıksız çıkarttıkları albümlerle tüm dünyada büyük üne sahip olan RAGE, geçen yıl çıkarttıkları "Incinerate" albümleri ile kasıp kavuran Dew-Scented, "ooooo ooooo hep seninleyiz Türkiyem" şarkısı ile Türkiye'yi Euro 2008 futbol turnuvasında coşturan müziğin sahipleri Helldorado, Türkiye'nin yeni rock devi Hayko Cepkin, Rusya'nın endüstiriyel gotik rock grubu Satarial, Teksas'da fan kulübü bulunan ve toplamda Amerika'da 250.000 kişiye çalmış ve bu yılki Ozzyfest'te sahne almış tek Türk grubu Black Tooth, Almanya'nın yeni yükselen değeri One Bullet Left, death metalin ağabeyleri Suicide ve Cenotaph, şu günlerde solo albümünün kayıtlarıyla uğraşan Kara Kedi grubunun muhteşem sesi Asena Özçetin, ayrıca; Art Niyet, Maskara, Magick, Carnophage, Postmortem, Deli Gömleği, Astral Division, Roket, Kasatura, Undertakes yer alacak.

Rock müziğin ruhunu yaşamak isteyen herkesi 11. Rock Station Open Air festivaline bekliyoruz...

PROGRAM

4 EKİM CUMARTESİ
DELİ GÖMLEĞİ
ROKET
MASKARA
ASENA ÖZÇETİN
ART NİYET
BLACK TOOTH
ONE BULLET LEFT
HAYKO CEPKİN
HELDORADO
SATARIAL (Night Live Show)

5 EKİM PAZAR
KASATURA
UNDERTAKES
POSTMORTEM
ASTRAL DIVISION
CARNOPHAGE
AIR GİTAR YARIŞMASI
MAGICK
SUICIDE
DEW-SCENTED
CENOTAPH
RAGE

Önemli Not: Bu festivalin akış programı değildir.

Genel Bilgi için:
info@rock-station.org
www.rock-station.org
www.myspace.com/rockstationmagazin
www.myspace.com/rockstationfestival


Yazılarımızı Facebook'tan takip etmek için: